خانه / خبر و تحلیل / برخورد پلیس آذربایجان با اقدام نمادین زنان محجبه

برخورد پلیس آذربایجان با اقدام نمادین زنان محجبه

روز سه شنبه جمع زیادی از بانوان محجبه باکو با حضور در پارک ساحلی این شهر، ضمن اهداء شاخه گل و بروشورهایی در خصوص شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) ،سعی در بزرگداشت سالروز میلاد دخت نبی مکرم اسلام را داشتند که با خشونت پلیس مواجه شدند.

پلیس و نیروهای امنیتی ضمن هجوم به سمت زنان محجبه ای که شاخه های گل در دست داشتند تلاش نمودند آنان را از پارک ساحلی دور نموده و مانع از اهداء گل توسط آنان گردند تعدادی از بازداشت شدگان برنامه پارک ساحلی باکو به مکان نامعلومی منتقل شده و تلاش خانواده های آذری برای کسب اطلاع ازوضعیت آنان بی نتیجه مانده است

به گزارش «بولتن» دینداران جمهوری آذربایجان به ویژه زنان محجبه این کشور که از چند ماه قبل تا کنون تلاشهای گسترده ای برای لغو ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس متوسطه انجام داده اند، در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، در یک اقدام نمادین بر پایبندی خود به حجاب اسلامی تاکید کردند.

روز سه شنبه جمع زیادی از بانوان محجبه باکو با حضور در پارک ساحلی این شهر، ضمن اهداء شاخه گل و بروشورهایی در خصوص شخصیت حضرت فاطمه زهرا(س) ،سعی در بزرگداشت سالروز میلاد دخت نبی مکرم اسلام را داشتند که با خشونت پلیس مواجه شدند.

پلیس و نیروهای امنیتی ضمن هجوم به سمت زنان محجبه ای که شاخه های گل در دست داشتند تلاش نمودند آنان را از پارک ساحلی دور نموده و مانع از اهداء گل توسط آنان گردند که در این زمان همسران بانوان محجبه ونیز برخی رهگذران به اقدام غیر اخلاقی پلیس درحمله به زنان مسلمان اعتراض نمودند اما پلیس با توسل به زور و بازداشت تعدادی از آنان فضای عمومی پارک ساحلی را متشنج نمود.

به گفته شاهدان عینی ،تعداد کثیری از اتباع کشور های دیگراز جمله ایرانیان مقیم باکو که در پارک ساحلی حضور داشتند ضمن تعجب از اعمال خشونت توسط پلیس و نیروهای امنیتی باکو، به ادعای دولتمردان آذری مبنی بر معرفی جمهوری آذربایجان به عنوان کشوری دموکراتیک اشاره نموده و رفتار پلیس و نیروهای امنیتی را در مغایرت کامل با ادعاهای فوق معرفی می نمودند.

علاوه بر این تعدادی از حاضرین، رفتارخشن نیروهای دولتی با مردم مسلمان باکو ورفتارمنفعلانه نظامیان آذری با نیروهای متجاوز ارمنی را مقایسه کرده و اظهار می داشتند ای کاش دولت باکو از خشونت و اقتدار خود در بازپس گیری قره باغ استفاده نماید نه در سرکوب شهروندان آذری که هدفی جز تکریم شعائر اسلامی ندارند.

بر اساس این گزارش امسال گرچه به حزب اسلامی جمهوری آذربایجان اجازه برگزاری مراسم میلاد حضرت فاطمه زهرا داده نشد لیکن دهها مراسم بزرگداشت در باکو و شهرهایی مثل گنجه برگزار گردید و مردم مسلمان جمهوری آذربایجان بار دیگر ارادت قلبی خود به ائمه اطهار را نشان دادند.

الچین مناف اف، رئیس موقت حزب اسلام نیز با اشاره به رفتار دولت باکو در تضییع حقوق دینداران از جمله ممانعت از اهداء گل توسط زنان محجبه اظهار نموده است: « در واقعه تلخ امروز نیروهای خارجی نقش دارند ،حاکمیت جمهوری آذربایجان با الهام از برخی کشورهای خارجی در صدد مقابله با فرهنگ اسلامی و ترویج فحشاء و بی بند و باری است. دولت تلاش می کند اسلام و مسلمانان را تحقیر نماید اما در نهایت نخواهند توانست این اقدام را انجام دهند. »

بر اساس آخرین گزارش رسانه های آذری، تعدادی از بازداشت شدگان برنامه پارک ساحلی باکو به مکان نامعلومی منتقل شده و تلاش خانواده های آذری برای کسب اطلاع ازوضعیت آنان بی نتیجه مانده است.

گفتنی است اقدام پلیس باکو در سرکوب برنامه نمادین اهداء شاخه گل توسط بانوان محجبه در حالی است که چند روز پیش دولت باکو با صرف هزینه های گزاف نسبت به برگزاری جشن گل اقدام نموده بود.

 الچین مناف اف؛رئیس حزب اسلام جمهوری آذربایجان در این باره گفت: ما برنامه هایی را برای برگزاری این مراسم تدارک دیده بودیم که یک روز مانده به اجرای مراسم حکومت تمامی برنامه های ما را بر هم زد.مقامات پلیس باکو با هشدار به مدیریت تالار ها و رستورانها آنها را تحت فشار قرار داده بودند تا با برگزاری چنین مراسم هایی مخالفت کنند

مناف اف گفت :حتی از مراسم مرکز دفاع از آزادی های دینی اعتقادی و وجدان نیز ممانعت شده است

رئیس حزب اسلام جمهوری آذربایجان با اشاره به ادامه فشار ها به دینداران افزود: نیروهای خارجی در ممانعت از برگزاری مراسم امروز نقش بسزایی داشتند

الچین مناف اف خاطرنشان ساخت: آنها به مقابله با فرهنگ پرداخته اند.با فحشا و فساد مخالفت نمی کننددر صدد مقابله با اسلام هستند.به ما حتی اجازه دفاع از حق خود را نمی دهند،نمی دانیم دردمان را به جه کسی بگوییم

رئیس حزب اسلام جمهوری آذربایجان در ادامه افزود: حکومت در صدد تحقیر دین و دینداران می باشد که هرگز نخواهد توانست به هدفش برسد

حاج ایلقار ابراهیم اوغلو رهبر جمعیت دینی باکو هم طی مقاله ای با اظهار تاسف شدید از ممانعت دولت در برگزاری آیینهای اسلامی و ایجاد فضای خفقان بر مردم مسلمان این کشور، اظهار کرد : دولت در سیاستهای ضد دینی خود موفق نخواهد شد چراکه ” حتی نظام شوروی کمونیستی هم نتوانست با این قبیل اقدامات موفقیتی کسب کند و مردم جمهوری آذربایجان همواره در سخت ترین شرایط هم دین و ارزشهای اعتقادی خود را حفظ کرده اند.

ممانعت پلیس باکو از برگزاری جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در حالی است که در روزهای اخیر درپی اعلام برنده شدن خوانندگان اعزامی دولت جمهوری آذربایجان در مسابقه یوروویژن ۲۰۱۱ ، استقبال کنندگان از این رویداد به مدت چند شب تا نیمه های شب و با حالت مستی به تجمع و حرکتهای ناهنجار در میدان آزادی و پارک ساحلی باکو می پرداختند و شبکه های تلویزیونی باکو نیز بطور دربست به تبلیغ این رویداد اختصاص یافته بود.

منبع: تابناک

همچنین ببینید

دوره تربیت مربی عفاف و حجاب

🔶🔷🔆🔷🔶دوره تربیت مربی عفاف و حجاب🔆🔅قاصدان نجابت ۳ 🔅🔆🔺🔻حضوری و مجازی🔺🔻✅باحضور اساتید برجسته کشوری 🔴عناوین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *