خانه / مشاوره و پرسش و پاسخ / آیا چادر مشکی باعث افسردگی است ؟

آیا چادر مشکی باعث افسردگی است ؟

س – برخی می گویند اولاً : چادر ، گران است و مانتو از نظر اقتصادی باصرفه تر است و ثانیاً : رنگ مشکی باعث به وجود آمدن انواع ناراحتی های روانی و افسردگی می گردد . پس بهتر است چادر مشکی

به چادر صورتی و رنگ های متنوع تبدیل گردد .

 

ج – ۱)  وقتی یک زن چادری را که در طول یک یا دو سال یک چادر بیشتر لازم ندارد ، با خانمی که بدون چادر ، هر هفته با یک نوع لباس و رنگ با خرج کردن پول زیادی برای انواع آرایش ، در نظر می گیریم ، به مراتب از نظر اقتصادی چادر باصرفه تر است . بلکه آن خانم هایی که دائم به چادر اشکال می کنند ، گاهی مانتوهایشان چندین برابر قیمت یک چادر است .

۲) مگر زن مسلمان ، چادری می خواهد همیشه چادر سرش نماید تا رنگ مشکی اثر منفی از جهت روانی بر وی داشته باشد ، بلکه چادر را برای اوقات کمی که در بیرون از منزل هست ، استفاده می کند و در درون خانه و مکانی که نامحرم نیست ، می تواند از لباس های خوشرنگ و مناسب استفاده کند و اسلام هم روی این موضوع تأکید نموده است .

۳) اگر رنگ مشکی اینقدر خطرناک است ، چطور شما در میهمانی ها و پارتی های خصوصی خود تیپ مشکی می زنید ؟!

۴) اگر این حرف شما صحت داشته باشد ، باید خانم های بدحجاب و زنانی که از انواع و اقسام لباس ها و رنگ ها در خیابان استفاده می کنند و نظر مردان – به ویژه جوانان لاابالی – را به خود خیره می کنند ، باید از نظر روانی و روحی سالم ترین زنان باشند و از نظر اجتماعی و اخلاقی و مشکلات خانوادگی – مانند طلاق و … – کمترین ناراحتی نداشته باشند . در حالی که آمار و حقایق خانم ها غیر از این است و اصلاً بر مبنای نظر شما ، جوامع غربی باید شاداب ترین و سالم ترین مردم را از نظر روحی و اخلاقی داشته باشند . در حالی که همه می دانند و خود غربی ها هم بارها اعتراف کرده اند که کشورهای غربی ، بالاترین آمار را از نظر مشکلات اخلاقی و روحی در بین جوامع دارند .

۵) اگر رنگ مشکی این آثار منفی را دارد ، باید در آفریقا یک آدم سالم – از نظر روانی – پیدا نشود . در حالی که مردم شریف آفریقا از جمله بلال حبشی (مؤذن رسول خدا (صلی الله علیه و آله)) از نظر روانی و اخلاقی و صفا و محبت به مراتب بالاتر از مردم فرنگ و پیروانش هستند .

۶) اگرچه بعضی از رنگ ها از جهات مختلفی بر بعضی دیگر برتری دارند ؛ ولی تمام رنگ ها اعم از سفید و آبی و قرمز و سیاه ، نشانه عظمت و قدرت خدای تواناست . بر همین اساس ، قرآن کریم رنگ سیاه بعضی از کوه ها را جزء آیات و نشانه های قدرت حق تعالی می داند . اگر رنگ سیاه ، به گمان شما این قدر از نظر روانی برای بشر خطرناک بود ، خداوند حکیم ، قسمتی از طبیعت و بعضی از انسان ها و چیزهای دیگر را سیاه نمی آفرید و اگر حرف شما صحت داشت ، بایستی خداوند حکیم ، رنگ سیاه را از عالم می زدود . پس وجود آن نشانه زیبایی نظام آفرینش اعم از کوه و انسان و اشیاء دیگر است . جهت اطلاع می توانید به سوره فاطر (۲۷-۲۸) و نحل (۱۳) مراجعه فرمایید .

منبع : فلسفه چادر ، حجاب برتر ؛ اسدالله محمدی نیا ، ص ۵۷ – ۶۰

ادامه دارد …{jcomments on}

همچنین ببینید

اگر رضاخان توانست با چماق چادر را بردارد ما هم می توانیم…

عده ای بر این عقیده اند که در کارهای فرهنگی نباید سخت گیری باشد و ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *