خانه / خبر و تحلیل / با بی‌اخلاقی و بی‌بند و باری به صورت قانونی برخورد شود

با بی‌اخلاقی و بی‌بند و باری به صورت قانونی برخورد شود

رئیس قوه قضاییه خواستار توجه جدی متولیان امور فرهنگی و تقنینی کشور به امور اخلاقی، حجاب و عفاف و جلوگیری قانونی از بی‌اخلاقی و بی‌بند و باری در جامعه شد و گفت:‌ قوه قضاییه و ضابطان قضایی نیز قطعا به وظایف خود در برخورد با بی‌بند و باری و انحطاط اخلاقی عمل می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه روز چهارشنبه مسئولان عالی قضایی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره ضرورت توجه به مسئله حجاب و عفاف و جلوگیری از بی‌بند و باری در جامعه گفت: همه مسئولان اعم از مسئولان فرهنگی و قضایی و ضابطان باید به توصیه‌های مقام معظم رهبری توجه کنند.

رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: ترویج فرهنگ اخلاقی و اجتناب از بروز بی‌بند و باری در نظامی که براساس ارزش‌های الهی و اخلاقی و دینی بنا شده است و در قانون اساسی هم به ابتناء نظام بر پایه اعتقاد به توحید و امور اخلاقی توجه شده، اقدامی ضروری است.

آیت‌الله آملی لاریجانی برخورد قضایی در کنار برنامه‌ریزی‌های فرهنگی در مقوله حجاب و عفاف را مکمل یکدیگر دانست.

رئیس قوه قضاییه ” تلاش غرب برای سیطره فرهنگی خود بر جهان با کمک گرفتن از ابزار رسانه” را یکی از مهم‌ترین نکات مورد توجه در بحث حجاب و عفاف و یکی از دلایل اصلی گسترس بی‌بند و باری در جهان دانست و افزود:‌ یکی از موارد اساسی و زیربنایی درباره بحث حجاب و عفاف بی‌توجهی به بنیان‌های لیبرالی و غربی است که متاسفانه نشانه‌هایی از آن در جامعه دیده می‌شود در حالی که نظام اسلامی ما دارای میراث غنی فرهنگ اسلامی و فرهنگ خودی است و باید در مقابل فرهنگ لیبرالی غرب به ارزش‌های اخلاقی خودمان بیشتر توجه کنیم. این امر موجب تقویت نظام و استقلال ملی نیز خواهد شد.

رییس دستگاه قضا گفت:‌ به منظور تقویت بنیان‌های فرهنگی و اخلاقی کشور، باید به بحث قانونی شدن امور اخلاقی توجه بیشتری شود.

آیت‌الله آملی لاریجانی نظام لیبرالی را نیز پر از چالش‌ درباره حد و مرز امور مربوط به آزادی افراد دانست و اظهار داشت: در فرهنگ لیبرالی بر اساس برخی تقریرها بر این مسئله تاکید شده که افراد تا جایی آزادند که به دیگری ضرر نرسانند اما باید پرسید واقعیت و حد و مرز این ضرر رساندن کجاست؟ آیا بی‌بند و باری و آزادی در امور غیراخلاقی برای جوانی که در بستر این بی‌اخلاقی‌ها و بی‌بند و باری‌ها رشد می‌کند موجب ضرر نیست؟

رئیس قوه قضاییه توجه به فرهنگ خودی و دینی را در کشوری که مردم آن متدین هستند ضروری دانست و گفت: قابل قبول نیست که در چنین جامعه‌ای عده‌ای بی‌التفات به امور اخلاقی به دنبال بی‌بند و باری بروند.

 

همچنین ببینید

دوره تربیت مربی عفاف و حجاب

🔶🔷🔆🔷🔶دوره تربیت مربی عفاف و حجاب🔆🔅قاصدان نجابت ۳ 🔅🔆🔺🔻حضوری و مجازی🔺🔻✅باحضور اساتید برجسته کشوری 🔴عناوین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *