خانه / از منظر اجتماعی روانی تاریخی / از منظر اجتماعی / تو راحت باش؛ مزاحمانت به زندان می روند! + تصاویر

تو راحت باش؛ مزاحمانت به زندان می روند! + تصاویر

حال مسئولینی که با جوانان انقلابی چنین برخوردهای تند و سختگیرانه ای می کنند باید پاسخگو باشند که اگر این جمع اندک دغدغه مند و آرمانگرا نیز در جامعه به وظیفه خود عمل نکنند و بصورت عملی و بدور از شعارهای مرسوم و دیپلماتیک و بی تاثیر برخی مسئولین، سعی در مبارزه با بی بندوباری و فحشاء ننمایند؛ جز این است که تک تک مراکز عمومی و خیابانهای کشور تبدیل به نمایشگاه عرضه مد و مدلهای غربی و غیر اسلامی خواهد شد و نهایتا باید در مقابل برنامه های ضدفرهنگی غرب سر تسلیم ..

ارسال شده توسط کاربران سایت /سایت کاربر:http://www.bibaknews.com


اداره کل فرهنگ و ارشاد استان لرستان در حالی با صادر کردن لوح تقدیر خطاب به سه تن از طلاب انقلابی بروجرد ، حمایت خود را از تلاش های فرهنگی و انقلابی آنان اعلام کرد که در مقابل دادگاه ویژه روحانیت در اقدامی متفاوت احکام سنگینی را بر علیه آنلان صادر کرده است.

به گزارش سرویس دین و اندیشه بی باک، این روزها برخورد با نیروهای ارزشی و انقلابی وارد عرصه نوین و عجیبی شده است که جای تامل و تاسف فراوان دارد. اگرچه همگان باید به قانون و مقررات کشور پایبند باشند اما برخی برخوردهای سختگیرانه علیه نیروهای ارزشی و انقلابی که از سویی مورد تقدیر بزرگان و دیگر مسئولان قرار می گیرند؛ نه تنها دور از انتظار و غیرقابل درک می باشد بلکه در نگاهی عمیق و ژرف به آینده، این نوع برخوردها هرگز به مصلحت نظام و انقلاب نبوده است و تنها موجبات سرخوردگی و دلسردی نیروهای ارزشی و انقلابی را فراهم می کند و از سویی دیگر خشنودی دشمنان نظام و اسلام را در پی خواهد داشت.

بنابر گزارشات، از چهارشنبه هفته گذشته و در پی برخورد دادگاه ویژه روحانیت با سه تن از طلاب انقلابی و ولایتمدار بروجرد ، جمعی از طلاب و روحانیون بروجردی در اعتراض یه این برخورد در مدرسه علمیه امام صادق (علیه السلام) بروجرد تحصن کردند و  دو روز پیش نیز اولین پیاده روی عدالتخواهان ولایتمدار در بروجرد و با حضور جمعی از طلاب و روحانیون متحصن بروجردی و جمعی از روحانیون قمی برگزار شد.  این پیاده روی از محل تصحن مدرسه علمیه امام صادق (علیه السلام) بروجرد آغاز و تا تپه شهدای گمنام بروجرد ادامه یافت.

در همین راستا اخیرا آیت الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد در نامه‌ای خطاب به رئیس ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کل کشور با ابراز تاسف از تعقیب قانونی جمعی از طلاب بسیجی ناهی از منکر در بروجرد توسط دادگاه ویژه روحانیت اهواز، این اقدام را برخورد ناحقی با آمرین به معروف که سبب جریحه‌دار شدن عواطف دینی مردم شده است برشمرد و از حجت الاسلام و المسلمین زرگر خواست تا این مطلب را بصورت جدی پیگیری کند.

از سوی دیگر و به دنبال فعالیت گسترده طلاب بروجرد در فرهنگ سازی مقوله حجاب و عفاف ، نهادها و افراد مختلف حمایت خود را از این اقدامات فرهنگی اعلام کردند و نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی بارها در جمع متحصنین حضور پیدا کرده است.

اداره کل فرهنگ و ارشاد استان لرستان نیز ضمن صادر کردن لوح تقدیر خطاب به سه تن از طلاب فعال در این امر ، حمایت خود را از تلاش های فرهنگی انجام شده این طلاب، اعلام نمود.

در مقابل این حمایتهای گسترده صورت گرفته از سوی رسانه های ارزشی و شخصیتهای حقیقی و حقوقی و همچنین برخی نهادهای فرهنگی کشور، دادگاه ویژه روحانیت در برخوردی متفاوت، احکام سخت گیرانه ای را علیه این طلاب صادر نمود.

حال جای سئوال دارد که چگونه یک جمع با یک اندیشه و عملکرد واحد، با برخورد کاملا متناقض و متفاوت مسئولین و دلسوزان در نظام مقدس جمهوری اسلامی مواجه می شوند.؟!

اگر عملکرد این افراد خطا و اشتباه بوده و مستحق مجازاتند؛ چگونه حضرت آیت الله علم الهدی بعنوان یک عالم انقلابی و بصیر و عضو خبرگان رهبری و امام جمعه شهیر مشهد مقدس و همچنین  علی اسماعیلیان بعنوان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و جمعی دیگر از دلسوزان نظام و انقلاب از آنان حمایت و تجلیل می کنند؟!

آیا این گناه جوانان دغدغه مند ارزشی و انقلابی کشور است که سعی در ترویج ارزشها در جامعه را دارند یا قصور مسئولین کشور در امور فرهنگی می باشد که با کوتاهی و کم کاری شان شرایط را به جایی رسانده اند که این روزها بی حیایی و بی عفتی چهره بسیاری از شهرهای مذهبی را نیز آلوده کرده است؟

دیگر بی بندوباران و عقده ای مسلکان نیازی به رفتن به تایلند و آنتالیا و دبی ندارند تا اندام و مد خویش را به رخ دیگران بکشانند بلکه براحتی و بدون هیچ مزاحمتی در خیابانها و سواحل کشور خودمان مجال هر کاری را پیدا می کنند و اگر فرد متحجری (!) هم قصد مزاحمت برای بی بندوباران و یا باندهای فساد کشور را داشته باشد؛ برخی قوانین آنرا سر جایش خواهد نشاند که دیگر جسارت امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشد. البته اگر هم قانون برای آمران به معروف مزاحمت درست نکند؛ اراذل و اوباش و بی بندوباران آنقدر جسارت و شهامت پیدا کرده اند که شیشه ای بر چشم مزاحمان خود فرو کنند!

تصاویر ذیل خود گویای برخی مسائل است.

ابتدا تصاویری از آزادی مروجان بی عفتی و بی حیایی در جامعه

و در ادامه شرح ماجرا و تصاویری از سرانجام آمرین به معروف و ناهیان از منکر

حجت الاسلام فروزش

خرداد ماه سال ۹۰ خبری منتشر شد مبنی بر مضروب شدن حجت الاسلام و المسلمین فروزش،  طلبه امر به معروف توسط اراذل و او باش که این اتفاق باعث نقص عضو این روحانی جوان گردید.

شامگاه شانزدهم خردادماه سال گذشته ، حجت الاسلام فرزاد فروزش امام جماعت دانشگاه علوم پزشکی تهران توسط یکی از دو راکب یک دستگاه موتورسیکلت مورد ضرب و شتم قرار گرفت و به شدت از ناحیه چشم مجروح شد. شدت جراحات به حدی بود که فروزش بینائی چشم راست خود را از دست داد.

حجت الاسلام فروزش نیز پس از انتقال به بیمارستان در تشریح ماجرا گفت: ساعت ۲۲ شب سه‌شنبه ۱۶ خرداد در خیابان شریعتی، پائین‌تر از خیابان ملک به همراه ۲ نفر داخل خودروی خود در حال عبور بودیم که ناگهان صدای فریادهای دختر جوانی را شنیدیم.

بلافاصله پس از شنیدن این فریادها به سمت صدا حرکت کرده و مشاهده کردیم که ۲ نفر از اراذل و اوباش سوار بر یک موتور برای ربایش دختر جوان اقدام کرده‌اند. این اراذل و اوباش قصد داشتند به زور، دختر جوان را سوار بر موتور کرده و با خود ببرند اما او با فریادهای خود درخواست کمک کرده و از سوار شدن خودداری می‌کرد . ۲ پسر جوان نیز وی را ضرب و شتم کرده و مورد هتاکی قرار می‌دادند.

وی ادامه داد: با مشاهده این صحنه برای نجات دادن دختر جوان به سمت اراذل و اوباش مهاجم یورش بردیم. هنگام درگیری، یکی از آنها که شیشه نوشابه‌ای در دست داشت، این شیشه را با زدن به بدنه موتور شکست و سپس با آن چندین ضربه به چشم راست من وارد کرد.

حجت الاسلام فروزش هم اکنون بیش از دو میلیون و ۵۰۰هزار تومان هزینه درمان پرداخت کرده که تمامی هزینه ها را قرض کرده است و مسئولان برخلاف قول و وعیدها هزینه ای را پرداخت نکرده اند . این روحانی آمر به معروف در گفتگو با مهر گفت تنها از ضارب شاکی است و از سایر متهمان شکایتی ندارد.

حجت الاسلام سید محمود مصطفوی منتظری

امام جماعت مسجد انصار الحسین (ع) تهران دیگر قربانی امر به معروف است. وی اردیبهشت ماه سال ۹۰ در اثر ضربه‌ یکی از اراذل چشم چپش را از دست داده است به طوری که پزشکان بیمارستان لبافی نژاد مجبور به تخلیه چشم او شدند.

امام جماعت مسجد انصار الحسین (ع) تهران اردیبهشتسال گذشته در اثر ضربه‌ یکی از اراذل چشم چپش را از دست داده است به طوری که پزشکان بیمارستان لبافی نژاد مجبور به تخلیه چشم او شدند.

حجت الاسلام سید محمود مصطفوی منتظری  گفت: روز دهم اردیبهشت ماه سال ۹۰ در محدوده خیابان ۳۰ متری نیروی هوایی دختر و پسری را دیدم که پس از نهی از منکر به آنها، پسر جوان به من فحاشی کرد. اهمیتی ندادم و به راهم ادامه دادم ولی پسر جوان به سمتم حمله ور شد و با مشتش به صورتم زد.

وی با بیان اینکه حدس می زنم پسر جوان وسیله ای در دست داشت و با آن به چشم چپم ضربه وارد کرد گفت: ضربه به حدی بود که دیگر متوجه نشدم چه اتفاقی افتاد و فقط فریاد می زدم که چشمم کور شد.

علی خلیلی، طلبه جوان آمر به معروف

علی خلیلی، طلبه ۱۹ساله در شب نیمه شعبان و بعد از پایان مراسم جشن، به همراه دو تن از دانش آموزانش در حال عبور از خیابان بود که با صحنه بسیار زشتی مواجه شد.

۷خلافکار در منطقه تهرانپارس کنار خیابان در حال ایجاد مزاحمت برای دو دخترجوان بودند که علی، بر اساس وظیفه به آنها تذکر می دهد.

اما خلافکارها با حالتی غیر عادی به سوی طلبه جوان ودو دانش آموز حمله ور شده وپس از ضرب وشتم آنها، با ضربه چاقو به گردن ، علی خلیلی را غرق در خون می کنند.

حبس و شلاق برای طلاب جوان و انقلابی بروجرد
رجا چندی پیش در اینباره نوشت: در حالی که رهبر انقلاب بارها نسبت به برخوردهای تند با جوانان انقلابی ابراز انزجار کرده و در فرمایشات خود ضمن دعوت از همه برای پایبندی به اخلاق اسلامی و قانون تاکید کردند: \”مبادا کسانی به بهانه‌ی این حرف جوانان انقلابی را به عنوان جوان‌هاى تند، مورد ملامت و شماتت قرار بدهند؛ نه، من همه‌ى جوان‌هاى غیور کشور را، جوان‌هاى مؤمنِ انقلابى کشور را فرزندان خودم می‌دانم و پشت سر آنها قرار می‌گیرم؛ من از جوانان انقلابى و مؤمن و غیور حمایت می‌کنم” اما رویه برخور با جوانانی که بنابر احساس تکلیف شرعی و دینی خود اقدام به امر به معروف و نهی از منکر ‌می‌کنند، هنوز ادامه دارد.

حکم دادگاه ویژه روحانیت که در آن سه تن از طلاب ناهی از منکر بروجرد را به شلاق، حبس و نفی بلد محکوم کرده است، با اعتراض و تجمع جمعی از طلاب بروجردی در مدرسه علمیه امام صادق علیه السلام این شهر همراه شد.

بنا به این گزارش،‌ از اواخر هفته گذشته جمعی از طلاب و روحانیون  بروجردی در اعتراض به  در مدرسه علمیه امام صادق (علیه السلام) این شهر تحصن کردند.

ماجرا از آنجا آغاز شد که جمعی از طلاب و روحانیون بروجردی از چند سال پیش و در لبیک به فرمان رهبر معظم انقلاب، فعالیت‌های علمی و فرهنگی خود را در باب امر به معروف ونهی از منکر، فرهنگ‌سازی مقوله مهم حجاب و همچنین مطالبه عدالت و نظارت مردم بر عملکرد مسئولین آغاز کردند.

از جمله فعالیت‌های این جمع نامه‌ای به مسئولان شهر و استان بود که با امضای ۹۰ تن از طلاب و روحانیون منتشر شد. طلاب در این نامه با یادآوری نمونه‌هایی مصداقی از روند بدحجابی، خواستار جلوگیری از آن شدند.

گسترش پدیده بدحجابی در اماکن عمومی شهری که زادگاه بزرگانی همچون آیت الله بروجردی بوده و بنا بر این بود تا قم ثانی شود باعث جریحه‌دار شدن احساسات و عواطف دینی اهالی بروجرد شده بود که بر این باور بودند از سوی مسئولان اقدام لازم برای جلوگیری از آن صورت نگرفته است.

طلاب و روحانیون پس از آن که پاسخی به این نامه از سوی مقامات مسئول دریافت نکردند، در مقابل یکی از کلانتری‌های شهر بروجرد اقدام به تجمعی آرام و مسالمت‌آمیز کرده و از  نیروی انتظامی خواستند تا با مظاهر فساد و بی‌بندوباری در بروجرد برخورد کنند.

پس از این تجمع مسئولان نهادهای امنیتی و انتظامی به جای پاسخ‌گویی مناسب و منطقی به مطالبات قانونی طلاب، در برخوردی توهین آمیز سه تن از آنها را احضار و به مدت ۶ روز بازداشت کردند و بعد از آن نیز  دادگاه وی‍ژه روحانیت در حکمی عجیب متهم ردیف اول را به تحمل ۶ ماه حبس، ۳۰ ضربه شلاق، پرداخت یک میلیون ریال جزای نقدی و ۵ سال اخراج از شهر بروجرد و متهم ردیف دوم و سوم را هر کدام به ترتیب به تحمل یکصد روز حبس، ۲۰ ضربه شلاق و پرداخت پانصد هزار ریال جزای نقدی محکوم کرد.

پس از آن جمعی از طلاب و فضلای بروجردی در اعتراض به این حکم و دیگر رفتارهای نامناسب برخی از مسئولان بروجردی با طلاب ولایی و انقلابی در مسجد مدرسه علمیه امام صادق (علیه السلام) این شهر تجمع و اعلام کردند تا زمانی که مطالبات به حق مردم انقلابی بروجرد در مقابله روند بی‌حیایی در جامعه و همجنین موضوع برخورد تحکم آمیز و غیرقانونی که در چند سال اخیر با نیروهای انقلابی و ولایی توسط برخی از نهادها صورت گرفته است، رسیدگی نشده به اعتراض خود ادامه خواهند داد.

و این هم تصاویری از توسل و اشک طلاب متحصن برای مظلومیت آرمانهای انقلاب و اسلام و احکام صادر شده برای نیروهای انقلاب

حال مسئولینی که با جوانان انقلابی چنین برخوردهای تند و سختگیرانه ای می کنند باید پاسخگو باشند که اگر این جمع اندک دغدغه مند و آرمانگرا نیز در جامعه به وظیفه خود عمل نکنند  و بصورت عملی و بدور از شعارهای مرسوم و دیپلماتیک و بی تاثیر برخی مسئولین، سعی در مبارزه با بی بندوباری و فحشاء ننمایند؛ جز این است که تک تک مراکز عمومی و خیابانهای کشور تبدیل به نمایشگاه عرضه مد و مدلهای غربی و غیر اسلامی خواهد شد و نهایتا باید در مقابل برنامه های ضدفرهنگی غرب سر تسلیم فرود آوریم و با دست خودمان افسار اسب تراوای مهاجمین فرهنگ غربی را به داخل کشور بکشیم؟!
متاسفانه استمرار این سبک برخوردهای تند و زننده در قبال جوانان انقلابی که بارها از سوی ولی امر مسلمین نیز صریحا نهی شده است؛ منجر گردیده که علاوه بر دلسردی جوانان انقلابی، بسیاری از رسانه های ارزشی نیز دل و دماغی برای مبارزه با منکرات در جامعه نداشته باشند زیرا رسانه های آرمانگرا بر روی هر معضل فرهنگی که دست می گذارند؛ سر نخش به کم کاری یک ارگان یا نهاد مسئول در کشور بر می گردد و نهاد مربوطه با استفاده از ابزار قدرت خود؛ آرامش و امنیت منتقدین را به گونه ای سلب خواهد کرد که دیگر کسی جسارت نقد و گلایه نخواهد داشت و این یعنی همان چیزی که دشمنان نظام و انقلاب بدنبال آن هستند.

البته ناگفته نماند که انتقادات در این راستا دال بر این موضوع نیست که نیروهای ارزشی و انقلابی، فعالیتهای فرهنگی و آرمانگرایانه خود را فراقانونی دنبال کنند بلکه گلایه اصلی این است که چرا باید کار بجایی برسد که بخاطر عدم تبیین مرز فعالیتهای فرهنگی و انقلابی مثبت و منفی از سوی مسئولین، جوانان انقلابی در سردرگمی آشکار نتوانند بین عملکرد فرهنگی و اقدام غیرقانونی خود تمییز دهند تا اینکه چنین شرایطی رخ دهد و متعاقبا چنین برخوردهایی باعث بی تفاوتی جوانان به مقوله امر به معروف و نهی از منکر خواهد شد.

متن لوح تقدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد استان لرستان از طلاب آمر به معروف بروجرد بدین شرح می باشد:

نباید دلسوزان جامعه بگذارند معیار های الهی عوض بشوند.

امام خامنه ای مدظله العالی

نظر به ضرورت فعالیت و حضور همه جانبه در جبهه فرهنگی که به فرمایش مقام عظمای ولایت نیاز به جهاد فرهنگی می باشد.

لذا از همکاریهای بی دریغ و کوشش های مستمری که در راستای نیل به اهداف فرهنگی مذهبی وهمچنین تلاش برای احیاء گفتمان امام خامنه ای (مدظله العالی) و منویات ایشان وهمچنین تلاش در احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر مخصوصا مقوله عفاف وحجاب داشته اید، ما را بر آن داشت تا ضمن تقدیر از همت والایتان، از خداوند بزرگ سر افرازی روز افزونتان را آرزو نمائیم.

علی اسماعیلیان

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی لرستان

به هر حال این وظیفه مسئولین و دلسوزان نظام است که  برای یکبار هم که شده است، مرز بین فعالیت فرهنگی و ضدفرهنگی را مشخص و تبیین کنند تا در این راستا جوانان و نظام بیش از این تاوان ندهند و تمسخر و لبخند رضایت دشمنان نظام و انقلاب را شاهد نباشیم و از سوی دیگر نیروهای انقلاب بدانند که در قبال معضلات فرهنگی صدای اعتراض شان را چگونه بلند کنند که سر برخی مسئولین به درد نیاید.

همچنین ببینید

شناخت انحرافات جامعه اسلامی

حجت الاسلام و المسلمین رفیعی در برنامه سمت خدای تاریخ ۱۳۹۷/۰۱/۳۰ مطالب بسیار جذابی را ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *