خانه / خبر و تحلیل / مستند «حجاب، راه رستگاری» روی آنتن می‌رود

مستند «حجاب، راه رستگاری» روی آنتن می‌رود

مستند «حجاب، راه رستگاری» به‌زودی روی آنتن می‌رود

 

 رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در قالب آموزش‌های شهروندی خبر داد و گفت: مستند حجاب راه رستگاری در سیزده قسمت ۲۵ دقیقه‌ای تهیه شده‌است و به زودی روی آنتن می‌رود.

 

پایگاه خبری حجاب نوشت: امیر خوراکیان اظهار داشت: عفاف و حجاب یکی از اولویت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری است. معتقدیم در این حوزه مهم‌ترین بحث آگاهی‌بخشی و فرهنگ‌سازی در جامعه است. به مدد این دو مقوله می‌توانیم در امر عفاف و حجاب به موفقیت‌های چشمگیری دست یابیم. همچنین علاوه بر فرهنگ‌سازی تلاش می‌کنیم با کارهای مطالعاتی مبنا و چارچوب مشخص را برای ترویج عفاف و حجاب ارائه کنیم

همچنین رابعه اسکویی بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه نوع پوشش و حجاب بازیگران سینما با وجود بهره مندی این صنعت از قالبی خوب و ارزشی یک اصل محسوب می شود افزود: تبعیت از چنین اصولی در حوزه ساخت فیلم، از سوی سینماگران می تواند رسالت آن ها را در امر فرهنگ سازی بروی جامعه به درستی انجام دهد.

وی تصریح کرد: سینماگران ما باید با رعایت مسائلی مانند نوع پوشش و حجاب بازیگران در سینما حافظ مبانی اخلاقی باشند. سینما باید با حرکت در مسیری درست و رعایت ارزش‌های انسانی همچنان ابزار اصلی انتقال پیام های ارزشی به مخاطبان باشد.

در همین ارتباط مدیر شبکه یک سیما گفت: تلویزیون علاقه دارد تا از بازیگران زنی استفاده کند که از حجاب برتر استفاده می‌کنند ولی بازیگران پوشیده و چادری ما محدود هستند.

مهدی فرجی در پاسخ به این سوال که برخی مردم گلایه می‌کنند که چرا تعدادی از بازیگران زن جلوی دوربین تلویزیون با حجاب کامل و یا چادر ظاهر می‌شوند ولی در زندگی شخصی خود خیلی پای‌بند به حجاب نیستند و بعضا دیده شده که عکس‌های بدحجاب این بازیگران در دسترس همه قرار دارد، آیا این موضع برای مخاطب پارادوکس ایجاد نمی‌کند که قهرمان داستان‌های خود را در دو وضعیت کاملا متفاوت می‌بیند؟ گفت: طبیعی است که ما باید در برنامه‌های خود به ویژه آثار نمایشی پوشش برتر را تبلیغ کنیم.

وی ادامه داد: یکی از این اقدامات نیز این است که قهرمانان قصه‌ها و سریال‌ها را که معمولا اثرگذار می‌شوند با پوشش برتر چادر معرفی کنیم. اما مردم باید این موضوع را تشخیص بدهند که آن فرد بازیگر است و اگر ما بازیگری بشناسیم که در پشت دوربین و زندگی خصوصی خود چادر سر می‌کند از او استفاده می‌کنیم.

مدیر شبکه یک اظهار داشت: بارها اتفاق افتاده است که آقای ضرغامی برخی از بازیگران را به ما توصیه کرده‌اند که چون فلان بازیگر حجابش خوب است، از او استفاده کنید. ما هم به توصیه ایشان عمل کرده و از آن بازیگر استفاده کرده ایم.

فرجی در پایان سخنان خود گفت: به این نکته توجه کنید که بازیگران پوشیده و چادری ما محدود هستند و اگر باشند ما در تولید آثارمان از آنها استفاده می‌کنیم و حتما هم حضورشان برای ما اولویت دارد.

همچنین ببینید

کارگاه تربیت مربی کودک رشد

با حضور اساتید مطرح کشوری ویژه فعالین فرهنگی و علاقمندان به کار با کودک   ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *