خانه / خبر و تحلیل / اعتراض به بی‌حجابی درساحل بوشهر

اعتراض به بی‌حجابی درساحل بوشهر

اعتراض به بی‌حجابی درساحل بوشهر

رسول خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند: بی غیرتی و بی تفاوتی در برابر ناموس، از نشانه های نفاق و بی ایمانی است. و می فرمایند : پدرم ابراهیم با غیرت بود ومن از او با غیرت ترم. خدا بینی آدم بی غیرت را به خاک می مالد.

 سایت سوک – آری ایام نوروز است و بعضی ها به استان بوشهر آمده اند – که ای کاش نمی آمدند – و با خود بی حجابی و بی غیرتی را در ساحل و اماکنی همچون پاساژ های بوشهر بصورتی بسیار زننده و نفرت برانگیز اشاعه داده اند . اما آنچه که دردآورتر از همه چیز است اینکه هیچ خبری از مسئولان امر به معروف و نهی از منکر در میان این همه فساد نیست تا جائی که این افراد هنجار شکن با هر تیپ و قیافه ای که دوست دارند در خیابان های بوشهر حاضر می شوند .

مشکل تا آنجا پیش رفته است که اخیرا یکی از مسئولان بلندپایه امنیتی کشور با لباس مبدل به استان بوشهر سفر نموده و بعد از مشاهده این همه بی حجابی ، در تعبیری که باید باعث خجالت بعضی ها !!! باشد ، می گوید :

” منطقه آزاد اجتماعی بوشهر ”
استاندار بوشهر در گفتگوی کوتاهی با سایت سوک ، درباره معضل بدحجابی که در حال تغییر به سوی بی حجابی توسط عده ای هنجارشکن است عنوان کرد :در سال گذشته زمانی که اینجانب نسبت به بدحجابی هشدار داده و اقداماتی کردم ، عده ای در استان سکوت کردند و حتی بعضی از رسانه ها انتقاد کردند اما علمای بزرگ دردیگر استان ها از این اقدام بنده حمایت و موضع گیری قاطع کردند .
محمد حسن جهانبخش افزود : از روز ۱۴ فروردین این موضوع را بصورت ویژه در استان پیگیری خواهیم کرد .

امام جمعه موقت بوشهر نیز گفت : عده ای در استان به فکر این مسائل نیستند و متأسفانه وضعیت مناسبی از لحاظ حجاب بعضی از خانم ها در شهر دیده نمی شود .

 حجت الاسلام اسماعیل نیا که با سوک گفتگو می کرد اظهار داشت : البته اینجانب به عنوان مسئول حوزه طلاب بانوان استان اقداماتی مانند ایجاد چندین نمایشگاه و تبلیغ باحجابی در بیلبوردهای متعدد به مقابله با این موضوع رفته ام و از تعدادی از خواهران طلبه نیز در این زمینه برای امر به معروف کمک گرفته ایم اما یک تنه به مقابله با این پدیده رفته ام و عزمی را برای همراهی در بعضی از مسئولین نمی بینم


اما آن چیز که مایه تاسف است و دل هر دلسوز به ارزش های شناخته شده نظام را جدا به درد می آورد این است که در مکان هائی در شهر بوشهرکه اوج بی حجابی مشهود است ، خبری از مسئولین امر به معروف و گشت ارشاد نیست .

شاید ذکر این نکته ضروری است که در زمانی که استاندار بوشهر در ارتباط با مسئله حجاب اقداماتی را در استان انجام دادند ، بعضی از رسانه ها به نقد غیرمنصفانه آن پرداختند ولی اکنون که بزرگترین خیانت ها به اسلام و خون شهدا توسط عده ای هنجارشکن انجام می شود نه تنها سکوت می کنند بلکه از عدم پخش یک فیلم که مورد انتقاد شدید خانواده های شهدا قرار داشته است ، بسیار ناراحت شده و مقالات تحلیلی آنچنانی منتشر می نمایند .

با مشاهده این وضعیت ، سایت سوک بر خود واجب می داند تا بر خلاف بعضی از مسئولین که برای حفظ میز خود و یا کاهش محبوبیتشان حاضر نیستند در این ارتباط اقدام موثری نمایند ، این موضوع را در روزهای آینده بصورت جدی پیگیری نماید و هرگز از آن نخواهد ترسید که از محبوبیت سایت سوک کاسته شده یا عده ای با دشنام این سایت را به تندروی محکوم نمایند ، بلکه تا زمانی که این سایت برقرار باشد به سهم خود ” نخواهیم گذاشت که خون شهداء فرش راهمان شود ” .

اما در پایان توجه شما را به فرمایشی از پیامبر اکرم (ص) جلب می نمائیم : زنی که خود را زینت وخوشبو نماید و از خانه اش خارج شود و شوهرش به این کار راضی باشد برای هر قدمی که این زن بر می دارد برای شوهرش خانه ای در جهنم بنا می شود .(منبع : بحار الانوار ج ۱۰۳ص ۲۴۹ – سفینه البحار ج ۲ ص ۵۸۶ )

همچنین ببینید

کارگاه تربیت مربی کودک رشد

با حضور اساتید مطرح کشوری ویژه فعالین فرهنگی و علاقمندان به کار با کودک   ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *