خانه / خبر و تحلیل / زنان محجبه باکو خواستار حمایت کشورهای اسلامی هستند

زنان محجبه باکو خواستار حمایت کشورهای اسلامی هستند

رئیس کمیته دفاع از حجاب و محبوسان به ممنوعیت حجاب در جمهوری آذربایجان گفت: زنان و دختران مسلمان و محجبه باکو به حمایت کشورهای اسلامی چشم دوخته اند.

پشت صحنه ممنوعیت حجاب در جمهوری آذربایجان، صهیونیست‌ها و امپریالیست‌ها هستند

به گزارش خبرنگار مهر، فائق ولی اوغلو شامگاه چهارشنبه در دیدار و گفتگو با وحید کاظم زاده، دبیر منطقه هفت کمیسیون حقوق بشر اسلامی ضمن ارائه گزارشی از وقایع اخیر در این کشور، گفت: این کمیته ضمن انتقاد از ممنوعیت حجاب اسلامی در مدارس متوسطه، ممنوعیت وجود نمادهای اسلامی در ادارات دولتی، ممنوعیت صدور اسناد هویتی با عکس دارای پوشش اسلامی، ممنوعیت فروش کتب دینی، نقض حقوق دینداران، روحانیان و فعالان مذهبی، خواستار توقف اقدامات اسلام ستیزانه در کشور مسلمان آذربایجان هستیم.

وی با اشاره به اینکه مردم آذربایجان نمی توانند نسبت به سرنوشت ۳۷ نفر که به دلیل اعتقادات دینی خود در زندان به سر می برند بی تفاوت باشند، افزود: حل مسئله ممنوعیت حجاب و آزادی مدافعان حجاب، مجازات عوامل و نیروهای پشت پرده اقدامات ضد اسلامی از خواسته ای اصلی این کمیته بوده است.

حجت‌الاسلام فائق ولی اوغلو با بیان اینکه پشت صحنه ممنوعیت حجاب در جمهوری آذربایجان، صهیونیست‌ها و امپریالیست‌ها هستند، گفت: امروزه در جمهوری آذربایجان آزادی‌های اجتماعی با قوانین و ارزش‌های اخلاقی سازگار نیست، آیا برای مقامات دولت باکو ارزش‌های دینی و اخلاقی بی‌ارزش است؟!

این محقق و نویسنده جمهوری آذربایجان با اشاره به تداوم ممنوعیت حجاب در مدارس این کشور، گفت: لغو سریع ممنوعیت حجاب و آزادی ۳۷ نفر از دینداران محبوس خواسته اصلی مان بوده و تا حل مشکلات مربوط به حجاب به مبارزات خود ادامه خواهیم داد.

رئیس کمیته دفاع از حجاب و زندانیان مدافع حجاب جمهوری آذربایجان با تاکید بر اینکه حقوق فرزندان محجبه این آب و خاک پایمال می‌شود، ادامه داد: دینداران بدون هیچ گناهی در زندان‌ها به سر می‌برند ما تا به حال صبر کردیم تا مشکلات حل شود، امیدوار بودیم که حاکمیت از خویشتن‌داری و صبر ما استفاده کرده و مشکلات را حل کند، اما وضع هر روز بدتر می‌شود.

رئیس کمیته دفاع از حجاب و محبوسین به ممنوعیت حجاب در جمهوری آذربایجان در ادامه این دیدار خواستار حمایت علنی کمیسیون حقوق بشراسلامی از مردم مسلمان و مظلوم جمهوری آذربایجان شد.

نشست حقوقی حمایت از حق حجاب در آذربایجان، در تبریز برگزار می شود

وحید کاظم زاده دبیر منطقه هفت کمیسیون حقوق بشراسلامی نیز با بیان اینکه کمیسیون حقوق بشراسلامی تحولات مربوط به نقض حقوق دختران دانش آموز و زنان محجبه در جمهوری آذربایجان را رصد کرده و بر تحولات منطقه اشراف کامل دارد، گفت: دومین نشست بررسی حقوقی “حقوق زنان و حجاب”، به ‌منظور مقابله با ممنوعیت این فریضه اسلامی در جمهوری آذربایجان و آزادی زندانیان حجاب هفته آینده با همکاری موسسه آران و حضور اعضای کمیته دفاع از حجاب و محبوسین به ممنوعیت حجاب در جمهوری آذربایجان در تبریز برگزار می شود.

گفتنی است از حدود هشت ماه پیش و با ممنوعیت حجاب در مدارس متوسطه جمهوری آذربایجان و دستگیری اعضای حزب اسلام و فعالان اسلامی مدافع حجاب از طریق درست کردن پاپوش، نارضایتی مسلمانان در این کشور به شدت افزایش یافته است.

تشدید نارضایتی های مسلمانان به همراه گسترش اعتراض مردمی به وضعیت معیشتی و اجتماعی در شهرهای مختلف جمهوری آذربایجان و همچنین تاکید مخالفان بر ادامه برگزاری تظاهرات ضد دولتی باعث تشدید سیاست سرکوب، بازداشت و تدابیر امنیتی در سراسر جمهوری آذربایجان خصوصاً باکو تشدید یافته است.

همچنین ببینید

دوره تربیت مربی عفاف و حجاب

🔶🔷🔆🔷🔶دوره تربیت مربی عفاف و حجاب🔆🔅قاصدان نجابت ۳ 🔅🔆🔺🔻حضوری و مجازی🔺🔻✅باحضور اساتید برجسته کشوری 🔴عناوین ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *