خانه / خبر و تحلیل / این تفکر که فقط زنان بی‌سواد و بداخلاق باحجابند در صدا و سیما وجود دارد

این تفکر که فقط زنان بی‌سواد و بداخلاق باحجابند در صدا و سیما وجود دارد

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تجلیل از مادران دارای ۵ شهید: این تفکر که فقط زنان بی‌سواد و بداخلاق باحجابند در صدا و سیما وجود دارد

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه دشمن از طریق فرهنگ‌سازی در مطبوعات و رسانه‌ها نشان داد که هر جا که یک زن بی‌سواد و بداخلاق است، دارای حجاب بوده و اگر زمانی زنی فهمیده و باسواد باشد، بدحجاب است، اضافه کرد: متأسفانه هنوز هم این تفکرات در جامعه هنری و صدا و سیمای ما باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار زنان باشگاه خبری فارس «توانا»،‌ سردار محمدرضا نقدی در همایش سروهای استقامت، طلایه‌داران حریم عفاف و حجاب که به منظور تجلیل از مادرانی که ۵ شهید در راه اسلام فدا کرده‌اند، امروز در محل سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد، اظهار داشت: این همایش را نباید سروها یا کوه‌های استقامت نامید چرا که کوه هم در مقابل عظمت چنین انسان‌های بزرگی کوچک است؛ مادری که با دست خود فرزندانش را راهی جبهه می‌کند تا عشق خود را به خالق هستی اثبات کند، در هیچ مکتبی جز اسلام نمی‌تواند پرورش یابد.

وی افزود: مسئله حیا، عفاف و حجاب برای مادران شهید بسیار ارزشمند است. حجاب این ارزش والای اسلام بیشتر از ۱۰۰ سال است که مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه از زمانی که زن ایرانی در نهضت تنباکو در راه مبارزه با استعمار، عظمت خود را نشان داد، دشمن تلاش کرد تا با او مقابله کند، گفت: نخستین راه مبارزه با زن مسلمان، حذف حجاب اوست؛ از این رو در همان زمان شاه قاجار برای تغییر لباس زنان دربار اقدام کرد و با روی کار آمدن رضاخان مقابله با حجاب وارد مرحله جدیدی شد.

سردار نقدی ادامه داد: امروز ۷۷ سال از جنایتی که رضاخان مرتکب شد، یعنی به توپ بستن مسجد گوهرشاد و شهادت بسیاری از زنان و مردان می‌گذرد و مبدأ مبارزه با حجاب زن ایرانی از زمان رضاخان آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه ۷۷ سال است که استعمار‌گران تلاش دارند تا حیا و عفت را که سرمایه اصلی زن مسلمان است، از او بگیرند، تصریح کرد: دشمن در راه حذف حجاب زن مسلمان تلاش بسیاری کرده است اما ما شاهد هستیم که هنر هنرمندان و قلم آنها کمتر در مسیر دفاع از حجاب به کار رفته است و کمتر تاریخ پرافتخار ایستادگی زنان ایرانی را برای حفظ حجاب به تصویر کشیده‌اند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: زنان مسلمان برای حفظ حجاب خود در برابر زور‌گویی‌های بسیاری ایستادگی کرده‌اند و زمانی که دشمن مشاهده کرد که از طریق زور نمی‌تواند حجاب را حذف کند، برنامه‌ریزی فرهنگی را آغاز کرد؛ به عنوان مثال هم‌اکنون شاهد هستیم که در غرب ورود زنان با حجاب در بسیاری از اماکن ممنوع است.

سردار نقدی با بیان اینکه دشمن از طریق فرهنگ‌سازی در مطبوعات و رسانه‌ها نشان داد که هر جا که یک زن بی‌سواد و بداخلاق است، دارای حجاب بوده و اگر زمانی زنی فهمیده و باسواد باشد، بدحجاب است، اضافه کرد: متأسفانه هنوز هم این تفکرات در جامعه هنری و صدا و سیمای ما باقی مانده است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه خاطرنشان کرد: زنی که خود را به حیا آراسته است، هیچ گاه زیر بار زور نمی‌رود؛ چون امام حسین (ع) فریاد برائت از بیزاری را به او آموخته است.

وی با اشاره به اینکه اگر زنان در مکتب اسلام و با حجاب بزرگ شوند، در مقابل زور ایستادگی خواهند کرد، گفت: زنان تربیت‌یافته مکتب حضرت زینب (س) هیچ گاه در مقابل ظلم و ستم کوتاه نمی‌آیند.

سردار نقدی اضافه کرد: سربازان آمریکایی در ماه ۹ تا ۱۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند و تجهیزاتی که به آنها برای حفظ جانشان می‌دهند، هزینه بسیاری را به دولت تحمیل می‌کند و تمام این خرج‌ها و هزینه‌ها را برای آنها صرف می‌کنند تا روزی به جنگ بروند اما زمانی که جنگ آغاز می‌شود، مادران آنها تحصن و اعتراض می‌کنند که چرا فرزندان ما را به کشتن می‌دهید؟

وی افزود: این در حالی است که مادران ایرانی با دست خود فرزندان خود را راهی جبهه می‌کردند و حتی یک مادر تا ۵ فرزند خود را در راه اسلام تقدیم کرده است؛ بدون اینکه ریالی به فرزندان او حقوق داده یا لباس‌های خاصی برای محافظت آنها طراحی شده باشد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه نخستین خواسته مادران شهدا حفظ حجاب است، عنوان کرد: بنده خود بارها از مادران شهدا شنیده‌ام که خواستار حفظ حجاب در جامعه بوده‌اند؛ آنها فرزندان خود را در راه اسلام و حفظ ارزش‌های آن تقدیم کرده‌اند.

وی افزود: امروز ۷۰ شبکه تلویزیونی ضدانقلاب و چند هزار شبکه ماهواره‌ای ضداخلاقی برای جوانان برنامه‌ریزی می‌کنند و مواد مخدر را به قیمت ارزان وارد کشور کرده و در بین جوانان تقسیم می‌کنند. دشمن تهاجم گسترده‌ای را علیه ملت ایران و حجاب زن ایرانی انجام می‌دهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: امروز دشمن بنیان‌های اخلاقی جامعه را می‌کوبد و نارسایی‌هایی که در برخی از مواقع مشاهده می‌شود، حاصل تهاجم گسترده آنهاست.

سردار نقدی اظهار داشت: از تمام مسئولان کشور می‌خواهیم که محافظه‌کاری نکنند و به امید کسب رأی تعدادی از افراد ناخلف در انتخابات، به ارزش‌های اسلام بی‌توجهی نکنند و دین خود را به خون شهیدان و مادران آنها با اجرای احکام اسلام ادا کنند.

همچنین ببینید

کارگاه تربیت مربی کودک رشد

با حضور اساتید مطرح کشوری ویژه فعالین فرهنگی و علاقمندان به کار با کودک   ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *