خانه / پرونده ها / نظر شخصیت ها / دستور امام “باید سبک زندگی اسلامی‌ پیاده شود”

دستور امام “باید سبک زندگی اسلامی‌ پیاده شود”

یکی از مطالبات رهبر معظم انقلاب از همه مردم و مسئولان نظام اسلامی؛ پیاده کردن احکام و سبک زندگی اسلامی‌ در جامعه امروز است.

حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای (دامت برکاته) در دیدار نوروزی جمعی از مسئولان کشور در تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۱ برای چندمین بار تاکید کردند: “سبک زندگی هدف پیامبران از مجاهدت‌های مخلصانه را تشکیل نظام دینی و اقامه‌ی حق خواندند و خاطرنشان کردند: در نظام اسلامی‌ باید احکام و سبکِ زندگی اسلامی‌پیاده شود و فرهنگ جامعه در همه‌ی ابعاد، منطبق بر آموزه‌های قرآنی باشد.”

حکم و نظر ایشان به عنوان مشروعیت دهنده به حکومت و مشروعیت دهنده به تمام قوانین واجب الاجرا برای تمام مردم می‌باشد.

بعد از نزدیک به ۴۰ سال انقلاب اسلامی‌و برچیده شدن پایه های سیاسی حکومت طاغوت به این صراحت و وضوح تکلیف برای همه روشن شده است. اسلام ناب محمّدی اسلامی‌ است که از سلیقه های شخصی خودخواهانه، هوس ها و هواهای شخصی پاک و مبرا است. اسلام ناب از سلیقه ها و نظرات مستکبرین طاغوتهای زمانه هم پیروی نمی‌کند.

در نتیجه سبک زندگی اسلام التقاطی و آمریکایی که امروزه تعداد قابل توجهی از افراد باسواد و بی سواد دنبال پیاده شدن آن هستند، هیچ جایگاهی در قانون و حکومت اسلامی‌ فعلی و تا همیشه حیات بشری جایگاهی ندارد.

بعضی از ویژگی‌های این اسلام التقاطی و آمریکایی را می‌توان اینگونه اشاره کرد:

در حکومت دینی با ثروتمندان و صاحبان قدرت خلاف کار با نرمش برخورد شود اما با مردمی‌که صاحب قدرت و ثروت نیستند و خلافی هم مرتکب شده اند با شدت و تندی برخورد شود. در کنار این بی عدالتی افرادی که چنین نظری دارند نماز بخوانند و دین شخصی و خانگی هم داشته باشند.

هم علوم تثلیثی غربی در حوزه علوم فنی و انسانی را دوست داشتن و برای اجرایی شدن آن شب و روز تلاش کردن و در کنار آن نماز و روزه هم بجا آوردن.

زناکاری و زنازادگی را دوست داشتن و از صنعت و سیستم آن دفاع کردن و هم اخلاق اسلامی‌فردی و خانگی داشتن.

در نتیجه بطور کلی طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی‌ ایران مردم و مسئولان باید اسلام ناب محمدی را بفهمند و اجرای کنند نه اینکه اسلام آمریکایی و اسلام التقاطی را با استفاده از بودجه بیت المال اجرایی کنند.

منبع: پژوهشکده عفاف

همچنین ببینید

آغاز ثبت نام دوره مجازی پوشش عفیفانه

این دوره مجاری در ۱۵ جلسه به وسیله مرکز آموزش مجازی مؤسسه آموزشی پژوهشی امام ...

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *