خانه / درباره ما

درباره ما

بسم الله الرحمن الرحیم

سامانه جامع حجاب و عفاف با  دو هدف عمده راه اندازی شده است:

۱-جمع آوری فعالیتهای انجام گرفته در حوزه حجاب و عفاف

۲-پاسخگویی به پرسش های جوانان در حوزه های حجاب و عفاف، ازدواج، ارتباط با نامحرم، فرهنگی،اعتقادی، اخلاقی، سیاسی و…

قابل ذکر است که انجام طرحهای فرهنگی- اجتماعی بایستی با پشتوانه­ی علمی- پژوهشی کافی و با توجه جدی به مقتضیات زمانی و مکانی انجام پذیرد. در این راه دسترسی به پژوهشهای انجام شده، طرحهای انجام شده و یکسری فعالیتهای جانبی دیگر در موضوعات گوناگون برای پرهیز از دوباره کاری و ارتقای سطح فعالیتهای فرهنگی ضروری می­نماید.

با عنایت به تاکید دین مبین اسلام به مساله حیا و عفت و نمود بیرونی آن یعنی حجاب و پوشش، و همچنین طرح این مباحث در سطح وسیع در کشور و رسانه ها وبروز اظهارنظرهای سیاسی و غیر کارشناسی پیرامون این بحث اعتقادی، فقهی، فرهنگی و اجتماعی، بر آن شدیم تا  به ایجاد سامانه دائره المعارف اسلامی عفاف و حجاب بپردازیم.

این طرح با هدف جمع آوری نظام مند فعالیتهای انجام شده در این موضوع خاص اعم از پژوهشها، طرحها و تولیدات فرهنگی است.

مخاطب این طرح شامل مدیران و پژوهشگران مراکز خصوصی و دولتی خواستار فعالیت در تمامی سطوح بنیادی، راهبردی و کاربری در حوزه عفاف و حجاب و همچنین سایر اقشار، علاقه مندان و دغدغه مندان عرصه عفاف و حجاب می باشند.

همچنین امکان ارزیابی از طرحهای عفاف و حجاب با دسترسی به این دایره المعارف تسهیل گشته وکمبودهای این حوزه نیز آشکار می گردد.

با توجه به نیاز بسیج عمومی اطلاعات و تولیدات انجام گرفته در موضوع عفاف و حجاب برای تولید این مجموعه و لزوم امکان به روز رسانی برای این دایره المعارف ، قالب در نظرگرفته شده برای آن سایت اینترنتی است.

این طرح اکثریت محورهای مرتبط با حجاب و عفاف را دربرگرفته و قرار است به طور تخصصی در زمینه ایجاد دائره المعارف و همچنین ایجاد انجمن های گفتگو و مشاوره تخصصی حجاب و عفاف ومعرفی محصولات مرتبط با این حوزه و…فعالیت نماید.

امید است با با توجه به معضلات فرهنگی که گریبانگیر جامعه اسلامی مان شده است، دوستداران فرهنگ ناب اسلامی و دغدغه مندان عرصه فرهنگ ما را به هر نحو ممکن در رسیدن به این هدف یاری نمایند.

از تمامی مدیران و فعالین فرهنگی درخواست داریم معرفی محصولات، طرح ها، تشکلها، سایتها و وبلاگهای خود را به این سامانه ارسال نمایند.

 

پایگاه و کانون تخصصی عفاف و حجاب شهید سید جلیل ساداتی صفاییه یزد
موسسه فرهنگی هنری طریق محبت

کانون فرهنگی آفتاب ولایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *