خانه / از منظر اجتماعی روانی تاریخی / از منظر اجتماعی / وظیفه سنگین هنرمندان در رعایت مسائل دینی و فرهنگی

وظیفه سنگین هنرمندان در رعایت مسائل دینی و فرهنگی

راحله امینیان مجری رسانه ملی و مجری برنامه «به خانه بر می گردیم» در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا با اشاره به اهمیت پرداختن به موضوعات دینی در برنامه های تلویزیونی عنوان کرد: در این شرایطی که متأسفانه رنگ مذهب در فضای خانواده ها کم رنگ شده باید این موضوع را فرهنگ سازی کرد.

امینیان افزود: افرادی که جامعه آنها را می شناسند می توانند الگو و نمونه خوبی در این زمینه باشند به شرطی که خود آنها به مطالبی که می گویند عمل کنند.

مجری برنامه «به خانه بر می گردیم» تصریح کرد: به همین سبب در فضای برنامه به خانه بر می گردیم که یک برنامه خانواده محور است همواره سعی کرده ام که به این موضوع بپردازم و چه در ظاهر و چه در رفتار این مسأله را مورد توجه قرار دهم. همیشه از خدا خواستم کمک کند تا مردم ببیند که امکان دارد یک فرد محجبه که قائل و مقید به مسائل دینی است می تواند یک زندگی اجتماعی موفق نیز داشته باشد.

امینیان با اشاره به نقش افراد معروف جامعه در بحث فرهنگ سازی خاطرنشان کرد: معتقدم ما وظیفه سنگین تری نسبت به افراد عادی داریم که اگر مسائل دینی و فرهنگی را رعایت نکنیم؛ این را به حساب دین می گذارند و ما باید خیلی مراقبت کنیم.

وی تأکید کرد: همواره گفته ام من قبل از اینکه مجری باشم، یک همسر و مادر هستم و آنقدر این موضوع برایم مهم است که خارج از برنامه ام امکان ندارد برنامه دیگری را قبول کنم چراکه علاقه به خانواده ام برایم مهم است و همین موضوع را سعی می کنم در عملم نشان دهم تا مخاطب نیز متوجه آن شود. متأسفانه پدیده نوظهوری به وجود آمده که افراد عکس های شخصی و خانوادگی را در فضای مجازی قرار می دهند که متأسفانه این موضوع بین خانم های محجبه نیز گسترش پیدا کرده و ان شاء الله همه یاد بگیریم که اگر موقعیت، جایگاه و فرصتی هست و قلباً هم به چادر و حجاب اعتقاد داریم، باید تلاش بیشتری کنیم برای اینکه خودمان هم درست زندگی کنیم.

وی اضافه کرد: مردم ما خیلی هوشمند هستند؛ متوجه می شوند که پوشش یک خانم براساس اعتقادات قلبی یا براساس اجبار زمانه است و به همین دلیل است که برخی افراد که من را بیرون از برنامه می بیند، می گویند خدا را شکر کسی را دیدیم که مقابل دوربین و پشت دوربین یک وضعیت دارد و خیلی از این بابت شاکر خدا هستم.

امینیان در پایان خاطرنشان کرد: همواره تلاشم بر این بوده که در فضای مجازی به جای اینکه دنبال عکس های پر زرق و برق باشم، اگر حرفی می زنم در حوزه فرهنگ و اجتماع باشد و خدا باید کمک کند تا بتوانم وظیفه خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهم.

همچنین ببینید

معرفی کتاب من زنده ام

انتشار به مناسبت سالروز بارگشت آزادگان به میهن وقتی ما را داخل گودال انداختند، برادرها ...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *